II Seminarium Naukowe nt. „Bezpieczeństwo powszechne, a organizacja stanowisk kierowania bezpieczeństwem narodowym”

II Seminarium Naukowe nt. „Bezpieczeństwo powszechne, a organizacja stanowisk kierowania bezpieczeństwem narodowym”

W dniu 19 maja 2021 r. Sudecki Oddział Polskiego Towarzystwa Nauk o Bezpieczeństwie wespół z Zakładem Bezpieczeństwa Powszechnego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej oraz Centrum Metodologii Badań w Naukach o Bezpieczeństwie AWSB zorganizował II Seminarium Naukowe nt. „Bezpieczeństwo powszechne a organizacja stanowisk kierowania bezpieczeństwem narodowym”.

Celem seminarium była wymiana poglądów dotyczących organizacji stanowisk kierowania bezpieczeństwem narodowym. Problemy rozwiązywane w trakcie seminarium związane były z poszukiwaniem odpowiedzi na pytania: jaki jest zakres prawno-organizacyjny przygotowania stanowisk kierowania bezpieczeństwem narodowym? W jaki sposób zagrożenia asymetryczne wpływają na organizację i funkcjonowanie stanowisk kierowania bezpieczeństwem narodowym? W czym wyraża się ochrona przeciwpożarowa stanowisk kierowania bezpieczeństwem narodowym? Co obejmuje współpraca służb porządku publicznego w organizacji stanowiska kierowania bezpieczeństwem narodowym? Poruszane podczas seminarium problemy dotyczyły aspektów poznawczych i utylitarnych organizacji stanowisk kierowania, bezpieczeństwa publicznego oraz bezpieczeństwa powszechnego przedstawianych w skali makro i mikro.

Jedną z dwóch sesji obrad plenarnych prowadził Prezes Sudeckiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Nauk o Bezpieczeństwie dr Robert Gwardyński.

W seminarium wzięło udział 36 osób ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku oraz członkowie Sudeckiego Oddziału PTNoB spoza tych ośrodków akademickich.